ADC-25-4-75+
Contact Now
ADC-25-4-75+
Category : RF and Wireless RF Directional Coupler
Product Status : Active
Insertion Loss : -
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Coupling Factor : 25 ± 1dB
Supplier Device Package : -
Applications : General Purpose
Mfr : Mini-Circuits
Frequency : 5MHz ~ 1.25GHz
Power - Max : 500mW
Coupler Type : Standard
Package / Case : 6-SMD, Flat Leads
Return Loss : 52.07dB
Isolation : -
Description : RF DIR COUPLER 5MHZ-1.25GHZ 6SMD
Contact Now
RF Directional Coupler General Purpose 5MHz ~ 1.25GHz 25 ± 1dB 500mW 6-SMD, Flat Leads
Product Tags:
RF directional coupler 4 dB
RF coupler 75 ohm