TCD-20-4-75+
Contact Now
TCD-20-4-75+
Series : -
Coupling Factor : 21 ± 0.5dB
Supplier Device Package : -
Applications : CATV
Mfr : Mini-Circuits
Frequency : 40MHz ~ 1.2GHz
Power - Max : 1W
Coupler Type : Standard
Package / Case : 6-SMD, Flat Leads
Return Loss : 32.12dB
Isolation : -
Description : RF DIR COUPLER 40MHZ-1.2GHZ 6SMD
Contact Now
RF Directional Coupler CATV 40MHz ~ 1.2GHz 21 ± 0.5dB 1W 6-SMD, Flat Leads
Product Tags:
RF directional coupler 75 ohm