EHF-4CT0835
Contact Now
EHF-4CT0835
Category : RF and Wireless RF Directional Coupler
Product Status : Obsolete
Insertion Loss : 0.25dB
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Coupling Factor : 20dB
Supplier Device Package : 0603 (1608 Metric)
Applications : Cellular
Mfr : Panasonic Electronic Components
Frequency : 835MHz
Power - Max : 5W
Coupler Type : Standard
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Isolation : 30dB
Return Loss : -
Base Product Number : EHF-4CT
Description : RF DIR COUPLER 835MHZ 0603
Contact Now
RF Directional Coupler Cellular 835MHz 20dB 5W 0603 (1608 Metric)