8535AGI-31LF
Contact Now
8535AGI-31LF
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 2:4
Type : Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Differential - Input:Output : No/Yes
Series : -
Input : LVCMOS, LVTTL, Crystal
Supplier Device Package : 20-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 266 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Package / Case : 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : LVPECL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 8535A
Description : IC CLK BUFFER 2:4 266MHZ 20TSSOP
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:4 266 MHz 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)