9112AG-27LFT
Contact Now
9112AG-27LFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 1:4
Type : Fanout Buffer (Distribution)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Differential - Input:Output : No/No
Series : -
Input : Clock
Supplier Device Package : 8-TSSOP
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 140 MHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Package / Case : 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output : Clock
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 9112AG
Description : IC CLK BUFFER 1:4 140MHZ 8TSSOP
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:4 140 MHz 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Tags:
Clock Buffer IC 9112AG-27LFT
Low Jitter Clock Buffer IC
27MHz Clock Buffer with Warranty