DSP56311VL150B1
Contact Now
DSP56311VL150B1
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 384kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : DSP56K/Symphony
Clock Rate : 150MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 196-LBGA (15x15)
Mfr : USA Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case : 196-LBGA
Interface : Host Interface, SSI, SCI
Voltage - Core : 1.80V
Non-Volatile Memory : ROM (576B)
Base Product Number : DSP563
Description : IC DSP 24BIT 150MHZ 196-MAPBGA