UPP1004E3/TR13
Contact Now
UPP1004E3/TR13
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR)
Series : POWERMITE®
Capacitance @ Vr, F : 1.6pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F : 1Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 100V
Supplier Device Package : DO-216
Mfr : Microchip Technology
Package / Case : DO-216AA
Power Dissipation (Max) : 2.5 W
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Base Product Number : UPP1004
Description : RF DIODE PIN 100V 2.5W DO216
Contact Now
RF Diode PIN - Single 100V 2.5 W DO-216