CGH40045F
Contact Now
CGH40045F
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Voltage - Rated : 84 V
Package : Tray
Series : GaN
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 440193
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 0Hz ~ 4GHz
Gain : 14dB
Package / Case : 440193
Current - Test : 400 mA
Power - Output : 55W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : 14A
Base Product Number : CGH40
Description : RF MOSFET HEMT 28V 440193
Contact Now
RF Mosfet 28 V 400 mA 0Hz ~ 4GHz 14dB 55W 440193