BLC9G20LS-120VY
Contact Now
BLC9G20LS-120VY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT-1275-3
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 1.81GHz ~ 1.88GHz
Gain : 19.2dB
Package / Case : SOT-1275-3
Current - Test : 700 mA
Power - Output : 120W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLC9
Description : RF FET LDMOS 65V 19.2DB SOT12753
Contact Now
RF Mosfet 28 V 700 mA 1.81GHz ~ 1.88GHz 19.2dB 120W SOT-1275-3
Product Tags:
120V MOSFET transistor