M2S025-1FG484
Contact Now
M2S025-1FG484
  • 1
Package / Case : 484-BGA
Product Category : Systems on a Chip - SoC
Primary Attributes : FPGA - 25K Logic Modules
Speed : 166MHz
Supplier Device Package : 484-FPBGA (23x23)
Flash Size : 256kB
RAM Size : 64kB
Connectivity : CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB
Operating Temperature : 0°C ~ 85°C (TJ)
Package : Tray
Architecture : MCU, FPGA
Core Processor : ARM® Cortex®-M3
Product status : Active
Peripherals : DDR, PCIe, SERDES
Series : SmartFusion®2
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 484FBGA
Contact Now
Product Tags:
M2S025-1FG484 FPGA IC
integrated circuit with 484 pins